O mně

 Vítám Tě ženo při čtení těchto řádků o mě. Jmenuji se Radka Šípková. Zřejmě teď čekáš, že se dozvíš co všechno jsem vystudovala, jakou profesi teď vykonávám, jakých všech důležitých seminářů a kurzů jsem se zůčastnila zkrátka takový více méně strukturovaný životopis. Ano i tak se to dá naspat a většinou se o člověku dozvíme údaje, které o tom kdo skunečně je vypovídají jen velmi málo.

To co zde budeš číst by steně tak mohlo být o Tobě nebo o jiné ženě. Lidské příběhy jsou si velmi podobné.

Jsem prostě žena jako Ty. Žiju svůj přiběh....

Před 50.lety jsem se narodila za velké jarní bouřky. Holčička rostla v systému za oponou a ten jí utvářel podle prvidel, které jen omezeně dávali prostor k rozvoji vědomí o sobě samé. Její talent se sice mohl projevit v zájmových kroužcích ( hrála jsem na klavír, recitovala a hrála divadlo) ale to vše zapadlo v období dospívání a taktzvané přípravě na budoucí povolání. Vystudovala jsem zdravotní školu a stala ze mě sestřička...A pak už vdaná a matka a obrněná všemi těmi příkazy,zákazy,pravidly a musy tohoto světa iluze, jsem se zhroutila. Pro záchranu své osoby jsem zvolila optět jen to co jsem viděla kolem sebe. Rozvod, klasickou medicínu a několik tehdy alternativních přístupů. Úleva od potíží přisla však jen malá. Než jsem pochopila ,že vše co potřebuji k uzdravení jsem já, prošla jsem ještě řadou zklamání z nevydařených životních situací a především vztahů s muži.

Říká se že láska je nejsilnější medicína na světě. Uzdravuje vše. Možná se to zní jako klišé, ale já vím že je to pravda. Za každou mou sebe zkušeností stála a stojí láska i když mě se to tak jevit na první pohled nemusí...


..a Mohendžodáro.....to je pro mě klíč..... Klíč, kterým otevírám nejen své sdrce, tělo, mysl a duši....

Tantra jóga mi dala spojení se srdce, ženské masáže s tělem a ženské meditace Mohendžodáro otevírají další rozměr mě samotné...je to nástroj, je to zážitek, je to cesta a baví mě to čím dál víc.....


Děkuji mým učilelům MUDr. Monice Sičové a Igorovi Samotnému, že tantra-jógu pro ženy Mohendžodáro přivezli z Indie do Čech a já se u nich již osm let mohu učit.


No a pro ty co přece jen potřebují trochu kontrétnější informace:

V současné době provozuji kosmetické studio www.studio-charme.cz, a na částečný úvazek jsem se

po dvaceti letech vrátila do zdravotnictví. Provázím ženy tantra -jógou, podporuji jejich tělo ženskými masážemi a lektoruji ženské meditace.